Beerfest

Beerfest to wydarzenie organizowane przez Tyskie, w pierwszy weekend września na śląsku. Jest to impreza w niesamowitym towarzystwie, rytmie muzyki oraz smaku zimnego piwa. W tym roku odbyła się już siedemnasta edycja tego wydarzenia. Hasłem tegorocznego festiwalu były słowa “Czas na Fest”. Na to wydarzenie czeka z pewnością każdy miłośnik dobrego piwa. Na Beerfeście można bowiem spróbować różnych odmian piwa, od ciemnych po jasne.

DSM Dewelopment
http://www.dsm-dewelopment.pl
Nowe domy szeregowe, segmenty i mieszkania.
Osiedle mieszkaniowe na warszawskiej Białołęce.

Tyskie Beerfest jest imprezą muzyczną, na której zobaczyliśmy również wielu znanych wykonawców, takich jak : Kamil Bednarek, Natalia Szroeder, Kaliber44, Łąki Łan, Lady Pank, Video, East West Rockers, Boys, Enej, Weekend, Grzegorz Stasiak, a także sporo innych artystów z polskiej sceny muzycznej. Impreza trwała od piątku do niedzieli ( 1 – 3 września), a wstęp na nią był bezpłatny.

Beerfest z pewnością jest jedną z największych imprez muzycznych w naszym kraju. Organizowane jest w Chorzowskim Parku Śląskim. Jest to wydarzenie gromadzące liczne atrakcje, dla miłośników dobrego piwa, zabawy oraz muzyki. Każdego roku na festiwalu, każdy może znaleźć coś dla siebie. Początkowo impreza ta była zwykłą biesiadą piwną, w której brali udział mieszkańcy i cieszyli się zabawą oraz smakiem piwa. Z biegiem czasu Beerfest zyskał nowych fanów i cieszy się coraz większą popularnością wśród mieszkańców całego Śląska. Również w tym roku przygotowali dla nas coś ciekawego. Na imprezie mogliśmy znaleźć strefę biesiady Śląskiej, dla miłośników zabawy w tradycyjnym stylu, a także strefę koncertową, dla publiczności pełnej energii. Ta mieszanka powoduje, że każdy na imprezie może czuć się dobrze i komfortowo, mile spędzając czas i smakując dobrego piwa.

Sceny wydarzenia zostały ulokowane w Parku Śląskim w Chorzowie. Główna scena pojawiła się na Polach Marsowych, natomiast na Dużej Łące stanął największy w Polsce Namiot Biesiadny, w którym panował tradycyjny, biesiadny klimat. Na festiwal dostarczono również piwo prosto z browaru, a także powstała strefa Tyskich Browarów Książęcych, w której to można było zaczerpnąć wiedzy na temat powstawania, nalewania czy też degustacji piwa. Można było również zobaczyć na własne oczy warzenie piwa Tyskiego oraz poznać historię browaru.

Na festiwalu nie zabrakło również jedzenia. Pojawiła się bowiem strefa food trucków, gdzie pojawiły się najlepsze mobilne restauracje z całej Polski. Dla miłośników letniego kina dostępne były filmy, a dodatkowe atrakcje jakie się pojawiły, to balon widokowy oraz lunapark z wieloma konkursami.

To naprawdę trzy dni niesamowitej zabawy, więc warto rozważyć kolejne edycje tego letniego festiwalu.