Festiwal Castle Party

Festiwal Castle Party znany jest chyba każdemu fanowi rocka gotyckiego. Jest to jeden z największych festiwali w europie, właśnie w klimacie takiej muzyki. Festiwal ten corocznie organizowany jest na zamku w Bolkowie, na przełomie lipca oraz sierpnia. Pierwsza edycja tego festiwalu odbyła się bowiem w 1994 roku na zamku Grodziec, dopiero podczas czwartej edycji festiwal ten został przeniesiony do zamku w Bolkowie, głównie ze względu przybywającej rzeszy fanów tej muzyki. Na tym wydarzeniu muzycznym, co roku gromadzi się kilka tysięcy osób zarówno z Polski, jak i z innych krajów sąsiednich. Cały festiwal trwa cztery dni, rozpoczynając się od godzin popołudniowych i trwający do późnych godzin nocnych.

Na zamku możemy spotkać również część handlową imprezy, w której to znajdziemy część gastronomiczną, a także część, w której znajdziemy różnego rodzaju akcesoria, utożsamiane z tą subkulturą.

Charakterystyczną częścią całej imprezy jest to, iż znaczna część fanów, przebiera się w różnego rodzaju stroje gotów, tworząc tym samym wyjątkowy nastrój tego wydarzenia.

Miejsce, w którym organizowana jest impreza, to dziedziniec XIII wiecznego zamku w Bolkowie, a także w byłym kościele ewangelickim oraz różnego rodzaju imprezy klubowe. To już standardowy wakacyjny widok w tej miejscowości i z roku na rok przybywa zainteresowany tą imprezą.

Można liczyć tutaj na naprawdę pozytywny klimat, w dniach imprezy, całe miasto tętni życiem, a koncerty rozsiane są po różnych miejscach w mieście. I chodź osoby przebywające na festiwalu, głównie przebrane są w czarne stroje i makijaże, to nie brakuje tu zabawy.

W tym roku również odbyła się edycja tej imprezy, jest to już edycja 23 i jak wiadomo, jedną z głównych gwiazd, która pojawiła się na tej imprezie, to formacja z Szwecji – Tiamat, która powstała pod koniec lat 80. Jest to ikona metalu gotyckiego, dlatego też wszyscy fani czekali właśnie na ich występ. Do innych popularnych zespołów możemy zaliczyć też My Dying Bride, pochodzący z Wielkiej Brytanii, Arkona z Rosji, a także belgijską grupę Vive La Fete.

Prócz artystów grających muzykę gotycką, pojawiają się również artyści i didżeje wykonujących inne popularne gatunki, takie jak elektro, czy industrial.

Z pewnością warto wybrać się w to miejsce, nie tylko z powodów granej tutaj muzyki, ale także i po to, aby zobaczyć to malownicze miejsce oraz poczuć ten unikalny klimat imprezy. Bilety na tą imprezę, to koszt od 150 zł za jeden dzień, do 250 zł, za trzydniową zabawę.