Festiwal w Jarocinie

Festiwal w Jarocinie, to Ogólnopolski Przegląd Muzyki Młodej Generacji, który w późniejszym okresie przyjął nazwę Festiwal Muzyków Rockowych. Układanie parkietu Warszawa. Jako festiwal w tej formie, powstał w 1980 roku, chodź już od 1970 roku,  tym samym miejscu, odbywały się już festiwale muzyczne. Przez długi okres Festiwal w Jarocinie, był największym festiwalem muzyki rockowej we wschodniej Europie.

Układanie parkietu Warszawa
http://vipparkiet.pl/ukladanie/
Ułożymy parkiet idealny dla Twojego wnętrza.
Odwiedź nasz salon VIP Parkiet w Warszawie.

Festiwal ten, w szczególności za PRL-owskich czasów miał duże znaczenie dla publiczności. Był to pewien rodzaj odskoczni od rzeczywistości i miejsce wolności. Grano tutaj punk rocka, rocka, bluesa, heavy metal, czy też reggae. Muzyka wykonywana była przez najbardziej znane i lubiane zespoły, a także mniejsze zespoły, które miały okazję pokazać w tym miejscu swoją twórczość.

Również dla artystów festiwal miał duże znaczenie. W szczególności jeśli chodzi o ocenę publiczności, to ona miała tutaj decydujące zdanie o przyjęciu zespołu oraz po części o jego dalszych losach.

Festiwal w Jarocinie jest z pewnością jednym z najbardziej popularnych festiwali w Polsce i organizowany jest do dnia dzisiejszego. Również w tym roku w dniach od 14 do 16 lipca, odbył się tegoroczny festiwal. Na festiwalu zgromadziło się tysiące osób, a jeśli o sam festiwal chodzi, to mogliśmy zobaczyć również tutaj wiele nowości i zmian.

Forma tegorocznego festiwalu w Jarocinie z pewnością zaskoczył niejednego stałego bywalca tego festiwalu. Otóż tegoroczny festiwal odbył się w centrum miasta, gdy poprzednie jego edycje były organizowane na obrzeżach miasta. Tego roku areną festiwalu był miejsca takie jak : Rynek Staromiejski, Park Radolińskich, Spichlerz Polskiego Rocka, Ruiny kościoła Św. Ducha, Scena na stawie czy też Jarociński Ośrodek Kultury. Na festiwalu pojawili się również Ambasadorzy, którzy mogli zaprosić artystów, których sami uważają za wartych uwagi.

Na scenie mogliśmy zobaczyć takie sławy jak Fisz Emade Tworzywo, Voo Voo oraz Wojciecha Waglewskiego, a także Krzysztofa Zalewskiego. Do tego festiwal był upamiętnieniem Czesława Niemena, który w Jarocinie zagrał w 1987 roku. Na festiwalu oprócz powyższych Ambasadorów, wystąpili również : Happysad, Decapitated, Wojciech Mazolewski Quintet, Kaliber 44, Natalia Przybysz, Mitch&Mitch, a także wiele innych zespołów.

Festiwal w Jarocinie jest miejscem z historią i na pewno fani dobrej muzyki mogą dobrze się tutaj zabawić. Miejsce i klimat stworzony przez tutejszą publiczność naprawdę robi mega wrażenie.