Przystanek Woodstock

Jednym z największych festiwali letnich w Polsce, z pewnością jest Przystanek Woodstock. Jest to festiwal muzyczny, którego początki sięgają 1995 roku i organizowany jest z pieniędzy uzyskanych od sponsorów, przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Naklejanie fototapet
http://produkcjafototapet.pl/
Fototapety na ścianę, fotookleiny, druk na szkle.
Podkreślimy indywidualny charakter Twojego mieszkania.

Historia nazwy Przystanek Woodstock nawiązuje do legendarnego festiwalu w Woodstock, a słowo przystanek nawiązuje do telewizyjnego serialu Przystanek Alaska.

Główną zaletą całego festiwalu z pewnością jest to, że jest on darmowy, a dodatkowo można poczuć tutaj wolność i świetnie się bawić. Cały festiwal jest bowiem formą podziękowania dla wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Festiwal ten przyciąga nie tylko polskich fanów, ale również i obcokrajowców, a zespoły które mają zagrać na festiwalu zapraszane są z całego świata. Na każdym festiwalu występuje bowiem kilkadziesiąt zespołów z Polski i świata, które grają na dwóch scenach. Scenie dużej oraz małej (folkowej). Tradycją na festiwalu stał się również brak barierek, odgradzających publiczność od sceny. Również przyjeżdżające osoby z różnych miast przynoszą swoje flagi, co także jest elementem rozpoznawczym tej imprezy.

Przystanek Woodstock, to nie tylko impreza muzyczna, ale również wspaniała oprawa wizualna oraz różnego typu dodatkowe atrakcje. Co roku na uczestników czekają zbiorowe kąpiele błotne.

W tym roku odbył się już dwudziesty trzeci Przystanek Woodstock. Miało to miejsce od 3 sierpnia do 5 sierpnia. Impreza odbyła się w Kostrzynie nad Odrą. Do dyspozycji były cztery sceny i naprawę spora liczba wykonawców zróżnicowanej gatunkowo muzyki. Na imprezie pojawiło się od 300 tysięcy do 400 tysięcy osób. Jako cztery odrębne miejsca imprezy możemy wymienić Dużą Scenę, Małą Scenę, Akademię Sztuk Pięknych oraz Pokojową Wioskę Kryszny.

Pierwszy Przystanek Woodstock odbył się w Czymanowie w 1995 roku i pojawiło się na nim około trzydziestu tysięcy osób. W kolejnych latach festiwal przenoszono do Szczecińskiego lotniska Aeroklubu, następnie do Żar. W Lęborku również odbył się Dziki Przystanek Woodstock. Aktualnie impreza ta odbywa się w Kostrzynie.

Od roku 2001 na Przystanku Woodstock organizowane są również turnieje gry w piłkę nożną, okrzyknięty nazwą Wykop Rasizm ze Stadionów.

Jest to z pewnością impreza warta polecenia, więc jeśli w przyszłości odbędą się kolejne imprezy tego cyklu, to warto się na nią wybrać. Fani tej imprezy już stworzyli grupę na Facebooku, pokazującą chęć, do zorganizowania przyszłorocznej imprezy, pomimo wielu przeciwności.