Sunrise Festival

Sunrise Festival, zwany również Festiwalem wschodzącego słońca, a dawniej nazywany Sunrise with Ekwador, to z pewnością jedna z najbardziej popularnych imprez z muzyką elektroniczną, organizowaną w Polsce. Lokalizacja tego wydarzenia mieści się w Kołobrzegu, a dokładnie w kołobrzeskim Amfiteatrze. Czas wydarzenia, to koniec ostatniego tygodnia lipca. Aktualnie na festiwalu głównie promowane są nurty muzyczne takie jak Big Room oraz Trouse, w latach 2003 – 2012, impreza ta, skupiała się głównie na takich gatunkach muzycznych jak House, Trance, Techno i Elektro. Jest to festiwal organizowany przez MDM Agency.

Jeśli chodzi o historię festiwalu, to początki Sunrise Festival sięgają już 1999 roku, gdzie imprezy organizowane były przez DJ Kris i z każdym kolejnym rokiem, przybywało zainteresowanych tym wydarzeniem. Początkowo imprezy organizowane były w Mieleńskim klubie Miami Nice, jednak z powodu przybywającej liczby osób, w 2003 roku przeniesiono je właśnie do kołobrzeskiego amfiteatru.

Imprezę Sunrise Festival można nazwać prekursorem imprez promujących tego typu muzykę na polskiej scenie muzycznej. Po raz pierwszy również powstał profesjonalny materiał filmowy, relacjonujący przebieg całej imprezy. Po takim wypromowaniu tej imprezy, w kolejnych latach jeszcze bardziej wzrosło zainteresowanie nią.

Aktualnie Sunrise Festival, to całe trzy dni niezapomnianej zabawy w dobrych klimatach oraz świetnym towarzystwie. Jest to naprawdę przepiękne miejsce na tego typu imprezę, amfiteatr w Kołobrzegu oraz jego rozległy parking znajdują się tuż obok plaży w dzielnicy uzdrowiskowej. Festiwal ten znany jest w całej Polsce i nie tylko. Przyciąga fanów muzyki elektronicznej z całej Europy i nieprzerwanie od ponad piętnastu lat, cieszy się coraz większą sławą. Impreza także przyciąga wiele zagranicznych gwiazd, takich jak David Guetta, Armin van Buuren, Tiesto czy też Hardwell. Również oprawa całej imprezy, zasługuje na podziw. Pokazy pirotechniczne, oraz ogólny wygląd wizualny, przygotowanych scen i miejsca organizowanej imprezy, budzi podziw. W tym roku Sunrise Festival odbył się w dniach 21 lipca ( piątek ) do 23 lipca ( niedziela ) . Muzyka elektroniczna przez trzy dni, opanowała to miasto i wielu przybyszów spędziło tutaj niesamowity weekend. W tym roku impreza ta zgromadziła już ponad osiemdziesiąt tysięcy zainteresowanych.

Z pewnością możemy liczyć na jeszcze niejedną odsłonę tego festiwalu, a patrząc na to, iż ciągle szykują dla nas jakieś nowości, tym bardziej warto zainteresować się tym tematem.